Minu nimi on Jassu. Ausõna. Jassu Hertsmann. Sõpradele Jass. Elupõlise töökangelasest farmitöölise esiklaps 🙂 Fotopisikuga nakatusin 2002 aastal. Vähehaaval kasvas huvist hobi, hobist töö ja elustiil. 2009 aastal rajasin ka oma fotostuudio ja samal aastal alustasin pildistamist (hiljem ka videotööd) Eesti suurimale meediaettevõttele Ekspress Meedia, kelle alla kuuluvad Delfi, EPL, Eesti Ekspress jne.

Koostöö lõppes 2015 aastal, kui suundusin Norra tööle aga mitte fotograafina vaid aednikuna 🙂 Miks? Mulle väga meeldis fotograafitöö ja tegin seda suure hasardiga aga 24/7/365 valvelolek tööks kurnab  5 aasta jooksul lõpuks ära ja üle pika aja tundus mõistlik teha 8-5-ni tööd, nädalavahetused vabad ja kuu lõpuks ka kindel kuupalk.  Hooaja töö Norras võimaldas täita ühte oma lapsepõlveunistust, milleks oli matkamine-reisimine. Selle 3 aasta jooksul sai 3 kuud Uus-Meremaal rännatud, 3 kuud Aasias ja 3 kuud Lõuna-Ameerikas. Rohkete piltide ja pikkade tekstidega rännublogi asub aadressil www.leegi.jassu.ee

Nüüd olen ringiga tagasi Eestis, sest rändamise käigus jõudsin selgusele – teised maad on küll toredad vaatamiseks aga kõige parem on siiski elada oma kodumaal. Peale Uus-Meremaad hindan meie puhast joogivett, peale Aasia reisi meie puhast õhku, loodust ja hõredat asustustihedust ning peale Ladina-Ameerikat meie niiskemapoolset kliimat ja arenenud ühiskonda.

Fotopisik elab jätkuvalt minus edasi aga süda ihkab järjest rohkem hoopis videotööd teha ning seega ostsin omale korralikuma videotehnika ja ootan uusi ning huvitavaid tööpakkumisi nii siin Eestis, kui miks ka mitte mujal maailmas. Seda, kas ma saan enese kohta öelda: “Talent tuli koju”, seda ma hetkel veel ei tea, küll aga tean seda, et teen videotööd kirega – seega on ainult aja küsimus, millal muutun selles valdkonnas väga heaks.

Üks pilt pidi rohkem ütlema kui tuhat sõna aga kindel on ka see, et korralikult tehtud video mingist toimunud sündmusest ütleb kindlasti rohkem, kui 10 tuhat sõna 🙂

Lugupidamisega,

Jassu Hertsmann

Tel: +372 56 673 583