Minust

 

Minu nimi on Jassu. Ausõna. Jassu Hertsmann. Sõpradele Jass. Elupõlise töökangelasest farmitöölise esiklaps :-) Fotopisikuga nakatusin 2002 aastal. Vähehaaval kasvas huvist hobi, hobist töö ja elustiil. 2009 aastal rajasin ka oma fotostuudio ja samal aastal alustasin pildistamist (hiljem ka videotööd) Eesti suurimale meediaettevõttele Ekspress Meedia, kelle alla kuuluvad Delfi, EPL, Eesti Ekspress jne.

Koostöö lõppes 2015 aastal, kui suundusin Norra tööle aga mitte fotograafina vaid aednikuna :-)  Miks? Hooaja töö Norras võimaldas täita ühte oma lapsepõlveunistust, milleks oli matkamine-reisimine. Selle 3 aasta jooksul sai 3 kuud Uus-Meremaal rännatud, 3 kuud Aasias ja 3 kuud Lõuna-Ameerikas. Meie rohkete piltide ja pikkade tekstidega rännublogi asub aadressil www.leegi.jassu.ee

Ka Norras olles ei puhanud ma niisama loorberitel, vaid tegin Vaba aja viitseks ühele sealsele firmale paar videoreklaami ja õige pea pakuti mulle võimalust teha video Norra suurimast kiirpaatide võistlusest. Mulle anti filmimisel vabad käed ja istumise alla helikopter ehk sain teha sellise ülevaatliku, samas lühikese ja konkreetse üritust kokkuvõtva video, mis on nähtav siin:

 

Kuna video osutus ülipopulaarseks, siis oli ootuspärane, et sain järgmine aasta sama tööpakkumise. 

Sel korral lubati suisa kahte helikopterit ja ka teist videooperaatorit aga nädal enne võistluse algust selgus, et ei saa ühtegi helikopterit ning pidin kiirpaate hoopis merel loksuvast paadis filmima. Aga ma ei lasknud end sellest korraldaja poolsest apsakast segada, valisin lihtsalt kiirema rütmiga muusikapala ja sain taaskord veidi teistmoodi video:

 

Nüüdseks olen ringiga tagasi Eestis, sest rändamise käigus jõudsin selgusele - teised maad on küll toredad aga kõige parem on siiki elada oma kodumaal. Peale Uus-Meremaad hindan meie puhast joogivett, peale Aasia reisi meie puhast õhku, loodust ja hõredat asustustihedust ning peale Lõuna-Ameerikat meie niiskemapoolset kliimat ja arenenud ühiskonda. 

 

Fotopisik elab jätkuvalt minus edasi aga süda ihkab järjest rohkem hoopis videotööd teha ning seega ostsin omale korralikuma videotehnika ja ootan uusi ning huvitavaid tööpakkumisi nii siin Eestis, kui miks ka mitte mujal maailmas. Seda, kas ma saan enese kohta öelda: “Talent tuli koju”, seda ma hetkel veel ei tea, küll aga  tean seda, et teen videotööd kirega - seega on ainult aja küsimus, millal muutun selles valdkonnas väga heaks.

 

Lugupidamisega, 

Jassu Hertsmann

Tel: +372 56 673 583

Fototööd

Pressitöö

 

Fototöötlused

Stuudiofoto

Aktipildid

Teater

Loodus